Det er for tida mye snø i hele Nord-Norge og med mye nordlig vær de siste ukene har det lagt seg store snømengder i mange lesider.
Søndag 13. februar 2011 gikk det et forholdsvis stort ras i utkanten av slalombakken i Svolvær. Raset ble utløst av to alpinister som kom seg ut på egen hånd. Men det ble ikke kjent før litt ut på dagen og det ble derfor igangsatt søk i selve raset. Søket ble avsluttet etter at alpinistene som utløste det hadde gitt beskjed.
Med andre ord gikk alt bra denne gangen. Samtidig bør det være en påminnelse til alle som ferdes i fjellet vinterstid. For selv om det ikke meldes om stor snøskredfare kan det gå ras i ethvert brattheng og under alle forhold.
Publisert: Lofoten.com
Tekst/ foto: Frank A. Jenssen
Foto under: fullt søk i rasområdet.
Aktiviteter
Jakt & Fiske
på Land
i Vann
Attraksjoner
Historier
Kultur
Reise-info
i Naturen
Næringslivet
Video - WebTV
Lofoten
Ofoten
Sør-Troms
Tysfjord/ Hamarøy
Vesterålen
Besøk Topptur Guiden på Lofoten.com - regionens store oversikt over toppturer, med artikler, presentasjon av fjell, rutebeskrivelser, bilder, film ++ Vil du oppleve PUDDER og heftige skiopplevelser i arktiske fjellområder - Trykk her..
Lofoten.com, Postboks 103, NO-8301 Svolvær
Annonser: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. - Redaksjon: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. - Administrasjon: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Om Lofoten.com - Annonsepriser - Redaksjonen
© Lofoten.com AS. All kopiering av materiale (tekst, bilder, film og grafiske elementer) fra www.lofoten.com er ikke tillatt uten avtale.
Lofoten.com AS har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som linkes opp fra denne siden.
CMS løsning og grafisk design av Aurora Borealis Multimedia AS